7 thoughts on “Buharalı Hocası Ömer İnan Efendi (r.a)

 1. Bu mübarek insanın hakkında bilgi ve belgeler varmı?Kitap,sohbet vb….Münir DERMAN dan dolayı tanıyorum,ALLAHonlardan razı olsun.

  1. Hayırlı akşamlar…maalesef bizde çok araştırdık.sadece bizde resmî var…

 2. Iyi günler.. Münir Derman hz.’nin bazı kitapları internette PDF şeklinde mevcut. İlk karşılaştığım zamanlarda indirip bir kısmını okudum istifade ettim. Sonra denk geldiğim bazı sayfalarda varislerinin buna razı olmadığı gibi bir takım şeyler okudum. O nedenle buradan size sormak istedim. Kitaplarını temin etmek istemekle beraber internete yüklenmiş olanları okumamizda bir sakınca görüyor musunuz acaba? Eğer görüyorsanız hakkınızı helal edin önceki okumalarim adına. Dikkatsiz davrandim. Cevabınızı bekliyorum selamlar… Bu arada Eskisehir’e bir ziyaretim olacak. Orada hocamızın talebelerinden birileri var mıdır ? Görüşmek duasını almak isterim mümkünse. Bilginiz var mı acaba?? Iyi günler dilerim

  1. Hayırlı günler
   Önemli olan kaynak ve içeriğinin doğru olduğunu bilmenizde fayda var elbette okuyacaksınız istifade ediceksiniz.
   Bizim ailesi olarak ikaz ettiğimiz konu bunlarla ilgilidir.Dikkat edilmesi gerekir.
   Maalesef yok .Eskişehir’de eski dostlar ahbaplar vardı ancak hepsi Rahmetli oldu.ziyaretlerinizi Allah kabul etsin.
   İyi günler hayırlı cumalar dilerim.

   1. Size de hayırlı cumalar. Anlayışınız için teşekkürler.

 3. Münir Derman efendi hazretleri, ülkemiz adına büyük bir nimet mesabesinde olduğunu öncelikle kabul etmek gerekir, Allah ın dostları da kendi daireleri içinde değişik özellikler gösterebilmektedir, işte bu değişik özellikler gösterebilen ender şahsiyetler den biri de efendi hazretleri dır, Ladikli Ahmet Ağa, Ispartalı Ali İhsan Tola Hazretleri aynı minvalde değerlendirilecek mübarekler dir, Daha açık ifade ile ledün ilmini bizim bilemiyecegimiz şekilde bizzat Hızır makamından tahsil etmişler,bu mübareklerden bahsederken bunu göz önünde bulundurarak düşünmeniz gerekir.

Comments are closed.