Kitap basımı açıklaması.

ÖNEMLİ  BİR HATIRLATMADIR…..

Daha önce de olduğu gibi Münir Derman (k.s) kitaplarının basımı ile ilgili bilgi vermiştik.Soran tüm dostlara tekrar bilgi vermek ve bizim için çok önemli bir konuyu paylaşmak istedik.

Öncelikle kitapların basımı hali hazırda devam etmekte olup , Allah’ın izni ile olabilecek en kısa sürede hazır hale gelecek yine burdan da siz bekleyenlere bilgi verilecektir.

Konuyu önemle belirtmek isteriz ki:  Şu anda ve bundan önce bizim tarafımızdan Internet sitelerinde yahut herhangi bir kitapçı dahil eserlerinin satış ve reklamı yapılmamıştır.

Buna rağmen hayatta olan tek varisi kızı ve torunlarının sorumluluğu ve bilgisi dışında bazı internet sitelerinde, birtakım kitap satan esnaflarda mübareğin eserlerinin satıldığı ve  yasal olmadığı halde satıcıların kitapları kendi ismi ile yayımladığı ve ciddi ticari gelirler elde ettiği  saptanmıştır. Kendilerine sözlü ikazlar yapılmış ancak etkili olmadığı için bizler(ailesi) tarafından yasal yollar ile hukuksal işlemler başlatılmıştır.  Ancak süreç belli bir zaman alacaktır .Bu sebeple bizim için  maddi olarak hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar önemli ve manevi değeri sonsuz olan  tüm eserlerinin yaşadığımız sürece korunması adına sizleri bilgilendirmektir. Kültür bakanlığı bandrollü  8. cilt olarak kitaplarının basımı ve dağıtımı her daim olduğu gibi sadece bizim sorumluluğumuzda olacak ve hiçbir şekilde diğer bir aracı tarafından sizlere ulaşmayacaktır.

Bizim görevimiz doğru yolda yürürken vebal almamaya da çaba göstermektir. Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı  olsun.

39 thoughts on “Kitap basımı açıklaması.

 1. Hocamızın kayıp tefsiri hakkında malumatınız var mıdır? Saygı ve hürmetlerimle.

  1. Merhabalar..dedemin evet tefsirleri biz dünya gözüyle görenlerin için kayıp…öyle bir devirde yaşıyoruz ki ..gördüğünüz üzere mübarek insanın sırtından para kazanıp geçinmek isteyen birsürü insan var.kaldı ki biz birkaç emanetine kitaplarına sahip çıkmayı çalışıyoruz kuran tevsirleri olsa bize ne yapmazlar sizçe..takdir Allah’ın..Vakti zamanı gelince onlar çıkacaktır..Kitaplarının içeriği Okuyup gerçekten anlayana sizi tenzih ederim tevsir niteliğinde..saygı hürmet bizden…

 2. kitapları sabırsızlıkla bekliyoruz,birde md hocamızın kızı ve torunları ile tanışmak isterim…

  1. Allah nasip eder ise Ramazan ayı içerisinde basıma geçmiş olacak.inşallah kısmet olur tanışırız sizinle .hürmetler.

   1. merhabalar,
    öncelikle MD hocamızın hangi kitapları yayınlanacak rica etsek isimlerini verebilir misiniz.
    geçenlerde bir arkadaşım Mustafa Kaya diye bir yazara ait 3 kitap okumamı istemişti bu kitapta hocamızın kitaplarından bir çok alıntılar,bilgiler mevcut (kitap isimleri :SİZE BİR SIR VERECEĞİM,SU KANUNU,HIZIR DOKUNSUN DUALARINA)
    son olarak aşağıda verilen tüm kitaplar mevcut mu ? Özellike Kuran-ı Kerim tefsiri ve Ledünnî Tefsiri ni çok merak ediyorum.
    Hürmetler…

    A llah
    D ostu D er Ki… Su C ilt 1, A llah Dostu D er Ki… Su C ilt 2, A llah D ostu
    D er Ki… Su C ilt 3, A llah D ostu D er Ki, A llah D ostu D er Ki… Y azılmamış
    Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu, A llah D ostu D er Ki… Yazılm
    am ış Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu C ilt 2, A llah D ostu D er
    Ki… Yazılm am ış Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu C ilt 3, A llah D ostu
    D er Ki… Yazılm am ış Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu C ilt 4, A llah
    D ostu D er Ki… Yazılm am ış Sırların İlki Yazılacak Sırların Sonu C ilt 5,
    K e n z ’ül H akîka, İslamiyette K a za ve Kader İnanması’d ır. Tercüme Eseri
    ise M uhiddin-i Arabi H azretlerinin M üslümanlara N asihatleri kitabıdır.
    Bu kitabı Abdullah Toprak ile birlikte tercüme etmişlerdir. Bunun
    yanı sıra Tıbbî Makaleleri82, çeşitli gazete ve dergilerde yazdığı
    makaleleri bulunmaktadır.
    Basılmamış Eserleri arasında en önemlisi ‘K u r’an-ı K erim Meâli,
    İcazî Tefsiri, Ledünnî Tefsiri 11 cilt.’ Bu eseri, 50 sene çalışma sonucu
    yazmıştır. Bu ledünnî sırlardan bahseden çalışması maalesef kayıptır.

    1. Merhabalar..dedemin kitapları toplam 8 adet..inşallah bir kaç zaman içerisinde bitmiş olucak.Allah dostu derki..Yazılmamış sırların ilki yazılacak sırların sonu1-4 .Allah dostu derki su1 ve su3..Muhiddin Arabi Hz.Nasihatları..bu kadar.Maalesef dedemin tevsirleri hakkında herhangi bir bilgimiz Yok..evet sağlığında mevcuttu..vakti zamanı gelince gün yüzüne çıkacağına eminiz..hayırlı günler..

    2. Ayrıca Mustafa Kaya adında şahsı bizzat tanımıyoruz..enterasan birşekilde kitaplarında tevsirlere ualaşabilmek adına hikayesel birşeyler anlatıyor..Ne kadar doğru onu Allah bilir??okuyucusunu heyecanlandırmak istiyor..

 3. Mübarek hocamızın ıkı kıtabını ikinci el olarak bır sahaftan temin etmiştim İnşaAllah kısa surede basılır ve hepsıne ulasırız.

 4. Bu arada hocamızın kıtaplarındaki bilgiler bir başka seri kitaplarda kullanılıyor

  1. Link yada satış yapılan yeri bize mail atabilirseniz biz avukat işlemlerini başlattık .inşallah önüne geçmektir çabamız.tşk.

 5. Ben de Mustafa Kaya dan bahsetmiştim ama bilginiz olmuş kıtaplar tamamen Hocamızın kıtaplarından alıntılarla oluşmuş

  1. Hayırlı günler…Hukuksal süreci zaten başlattık..Bu sorunları teker teker avukat kanalılıyla halledicez inşallah..

   1. Tum kitaplarin ardindan kendi adiyla internet sitesinden saglik urunleri satmaktadir.

 6. Ben hocayı Mustafa Kaya’nın kitaplarında tanıdım o kitaplar olmasaydı adını bile duymayacaktim. Mustafa Kaya’nın kötü birşey yaptığına inanmıyorum. Birde hocanın turbedari diye bir adam kitaplari satıyor ben ondan gatirtecektim. Doğru kişi mi o adam bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Hayırlı geceler öncelikle..Biz kimse için kötü demiyoruz elbet Allah doğru yolda olan kulları için takdir ettiği kadar yolunu açacaktır muhakkak.

 7. Ancak emin olunmadan yazılan bununla birlikte en önemlisi dedemin yazıları içerisinde olunca bize savunma sorumluluğu düşüyor malumunuz.Biz tanımadığımızı ve kimseye doğruluğu hakkında kefil olamayacağımızı açıkladık.diğer bir sorunuzun cevabı ise evet kabirde kitap satışı yapılacak.Turbedar tarafındanda bizim bilgimiz dahilinde dağıtımı yapılacak .İnşallah çok kısa bir zaman zarfında kitaplarım basımı bitip dağıtıma geçtiği zaman buradan sizlere bilgi vereceğiz.

 8. Inşaallah en kısa zamanda Münir Derman Hazretlerinin kitaplarıyla buluşuruz

 9. Kitapları büyük bir heyecanla bekliyorum.Mustafa KAYA bey için Allah razı olsun diyorum gözümün açılmasına vesile oldu kendisi.Kitabını okumamış olsaydım Münir DERMAN hocamızı bulmam imkansızdı yada kimdir ,nedir diye bukadar merak içinde araştırmam olmazdı araştırdıkça hayran oldum.Ve Oktan KELEŞ’i de Mustafa KAYA’nın kitabından tanıdım hayatıma yön veren 2 büyük ismi tanımama vesile oldu.İslamın neden-niçinleri ve birçok hurafe gibi gelen konu bana göre açıklık kazandı sayelerinde.Umarım Ramazan ayı içinde dağıtım başlar

  1. Insallah elinizden geleni yapiyoruz dagitim asamasina bir an once gecebilmesi icin.Rabbim kolaylik saglasin insallah

 10. Bir sorum olacak. Münir Derman Hazretlerinin bütün yazılarının toplanılıp bir kitap haline getirildigj gibi bütün sesli sohbetlerinin de derlenip toparlandığı bir CD var mı acaba?

  1. Hayırlı günler öncelikle.CD olarak dağıtımı yok maalesef ama biz kendi sitemizde yayımlıyoruz elimizden geldiğince inşallah zamanla sitemizi genişletip tüm dostlara daha fazla mübareğin kendisine ait ses kayıtlarını ulaştırmaya çalışıyoruz .

 11. Hayırlı günler dilerim.Hocamızın kitaplarına ulaşmaya çalışıyorum.Kabrini ziyarete gideceğim.Oradan kitapları temin edebilir miyim acaba?Bir de sizlerle tanışmayı arzu ederim.

  1. Hayırlı günler basım aşamasında şu anda kitaplar.bittiği vakit kabir Temin edecekseniz .Nasip olur ise tanışırız inşaallah.

  1. Matbaa basım içim hazırlıkta i.Ancak bayram sonrası ancak tamamlanmış olur inşallah.

 12. Merhabalar.Şuan sahaflarda rahmetlinin kitaplari bulunmakta fiyatları 100 TL’den satışa sunuluyor ,en az 100 tl daha üstüne kadar çıkıyorlar.İnternette pdfsi var ama indirmek ve okumak vebal almak gibi oluyor.Sahaflarda satılan ikinci el kitaplar için ne diyorsunuz ? Alalım mi almayalım mı şaştık kaldık üstüne birde fiyati çok pahalı.
  Yeni başım kitapların ücret aralığı ne olacak tahmini?Ve ne zaman cikacak kitaplar?Geçen hafta Ankaradaydım ama memlik köyüne gitmek nasip olmadı.En kısa sürede ziyaret etmek istiyorum.
  Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

  1. Merhaba.malumunuz sarraf tabir ettiğimiz ikinci el kitapçılar için yasal olmayan bir yol olarak adlandıramayız keza her kitabın 2 el mevcut.Ancak diğer sorduğunuz ınternet üzerinden PDF ve diğer satılan kitaplar için aynı şey geçerli değil.yasal varisleri değiller.çünkü Sitemizde de paylaştık hepsi için yasal işlem başlattık.Allah izni ile elimizden geleni yapacağız.Kitaplar sadece bizim kontrolümüzde türbede bizim haricimizde yetkili kinse yoktur..inşallah bu ay sonu ile basıma geçecek su an matbaada .hayırlı günler

 13. Sevgili Feryal ve sevgili İsra Hnm ne mutlu size ki çok değerli bir Allah dostunun torunlarısınız gerçekten sizlerle tanışmayı ve sizde olan dedenizin kokusunu duymak isterdim benim de çocukluğum Ankara’da geçti şu an İzmir’de oturuyorum eğer izmire yolumuz düşerse ne olur misafirim olun çok ama çok mutlu olurum
  Rabbim sizlerle tanışmayı ve Hasbihal etmeyi nasip etsin inş görmesemde gönlümden seviyorum sizleri

  Allah’a emanet olun iyi geceler
  Sevil özcan

  1. Güzel sözleriniz ve güzel gören kalbiniz için teşekkür ederiz.Rabbim layık kılar inşallah bizleri ve seven herkesi.Bizde Sizinle tanışmak isteriz tabi ki,nasip olur inşallah bir gün Sevil hanım.Sizde Allah a emanet olun ..Sevgiler hürmetler..
   hayırlı sağlıklı sevdiklerinizle birlikte nice güzel bayramlar dilerim.iyi geceler.

 14. Merhabalar,

  Çıkacak olan kitaplardan sipariş vermek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  İyi günler dilerim.

  1. Merhaba.basım bitti ,Dağıtıma geçince haber vereceğiz inşallah.

   1. Merhabalar
    Kitaplar satışa çıktı mı.nereden temin edebiliriz. Bilgilendirirseniz cokkk mutlu olurum.Allah a emanet olun

    1. Hayırlı akşamlar.Kitapların basımı bitti şükür.Matbaadan alım ve dağıtım için önümüzdeki hafta sonrası için buradan Bilgi vereceğiz.Sizde Allah’a emanet olun.

 15. Merhabalar,

  Kitaplari türkiye disindan temin etme imkani olacak mi?

  Iyi günler

  1. Merhaba.Talebiniz doğrultusunda ancak kargo ile Ankara dan yollanabilir.

   1. Bilgi icin tesekkür ederim. Sabirsizlikla dagitimin baslamasini bekliyorum.

Bir Cevap Yazın