Kendisinin yanında bulunmuş bir gönül dostu talebesinin kaleminden…

Ahsen yaratılmış olan insan bunun hikmetini anlayarak islami edep içinde başını secdeye koyarsa ne mutlu ona. Hiçbir şeye gıpta etmem amma bende öyle olmak isterim. Fethi Can

Yaşlı bir kişi olduğumdan elektronik-internet gibi teknolojilerde çok geride kaldık.Hocamı gerçek sevgi ne ise öyle seven orta yaşlı güzel bir insan ile  otururken, Hocamı sevdiğini sandığım bir siteden yazılar ve görüşler okudu.Yapım itibari ile münakaşaya değil münazarayı yeğlerim. Sitedekilerinin çoğunluğunun gençler oluştuğunu ve arayış içinde olduğunu gördüm.Bundan büyük bir mutluluk duydum.Bazı olgun zannettiğim kişilerinde manevi aleme akıl kapısından girdiklerini ve yanıldıklarını üzülerek gördüm.

Veliler alemine girebilirsen ,oradaki aynaya bak.Yüzünün kızardığını görür ve bütün bildiklerinin boşuna taşıdığın bir yük olduğunu anlarsın.

Maksadımız kimseyi incitmek değildir. Elimizden gelir ise yardımcı olabilmektir.

Yanlış düşüncelere hocam Münir Derman (k.s) ; Cehalet ayağı ile hakikat perdesine vurmayınız der.

Hocamı herkes nasibi ölçüsünde bilir, sever ve anlar.O bir ummandır.Sevmesini öğren ne mutlu onu bulanlara, gösterdiği yolda sebatla yürüyüp öğütlerini yapanlara.Bu yol şeytan ve nefis ile mücadele yoludur.Önce insana çok zor görünür.Fakat hiç korkma, çok da kolaydır. Yüce Allah’a , Resulullah Efendimize sığın.. hocamdan himmet iste.

Hocam kitaplarında satırlar arasındadır.Onu bulmaya çalış, bir heves uğruna samimi değilsen , bu yolda dolaşma.O zaman sen bildiğin gibi yap.Bizden söylemesi,kendine yazık etme.

Sen bildin mi diye bana sorma. Benimle değil denilenleri anlamaya uğraş.Hocamın bir cilt kitabı yüz cilt kitabın özetidir.Bilirmisin kitapların nasıl yazıldığını, kime yazıldığını,bize nasıl geldiğini anladığın zaman dilin tutulur, susarsın. Sen sustun mu deme o iş çoktan oldu herhalde.

Sitede gördüğüm bir hususta hocamın yazı ve sözlerinin değerlendirilmesini istemek .Bu yanlıştır ve islami edep dışındadır.  O işte bir zerre değiliz biz. Dediklerimiz anla fayda görürsün..

hepinize selamlar..Hoşca kalınız..

Fethi Amca…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 thoughts on “Kendisinin yanında bulunmuş bir gönül dostu talebesinin kaleminden…

 1. Üstteki bir önçeki yorumu ben yazdım. Silemedim. site yönetimindekiler tarafından kaldırılmasını rica ederim. Dikkate almanızı dilerim.
  Bunu sizden isterim.
  Selamlar,sevgilerimle..

  1. İyi günler…silinmiştir..saygılar ..

 2. Fethi amca sizin ile nasıl tanışa biliriz

 3. Esselamü aleyküm fethi amcam.ne güzel Anlatmışsın dizinin dibindeki bir yakınına,torununa,evladına nasihat eder gibi.ne mutlu siz talebelerine mübareği görme şerefine nail olmuşsunuz.ne güzel mesajlar vermişsin almasını bilene.şimdi gelen maille,şanslıymışım ki, kendi payıma inşaallah nasiplendim.yazdıklarınızdan kendi payıma hissemi aldım inşaallah.
  Allah razı olsun.mübarekten ve sizlerdende..

 4. Fethi Amcanın hitap şekli Münir Derman Hz.’lerinin hitabına çok benziyor. Selamlar, sevgiler…

  1. Yanında bulunup kendisinden bizzat duymuş olması etkilidir mutlaka.anlayıp aktarabilmek de nasip tabi ki.Allah razı olsun ondan ve gönülden seven tüm dostlara..bizden de selam ve sevgiler.

 5. Fethi amcayla nasıl muhabbetine mazhar olunur gönül dostuyla dost olanla muhabbet dilerim

   1. Mail adresinize yazdım lütfen cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Comments are closed.