Başlıksız Yazı

Bu yazıyı okuyanlar kendilerine göre bir başlık koysunlar.Aşağıdaki yazılar daha önce yazıldı.Ancak birçok sitelerde yine gündeme getirilmekte ve çeşitli ahkamlar kesilmektedir.

Velilik ve velayet makamlarını bildiğini zannedenler: Hoca kitap yazmamıştır,yazılan kitaplar vaazlerinden ve o zamanın alınan kasetlerinden derlenmiştir.Bu nedenle kitapları okuyanlar tam anlıyamadıkları için bilenleri arayıp sormakta sormayanlarda bilgileri yanlış telaffus etmektedir.Yine bu cümleden olmak üzere birçok tespihat ve zikirler yazılmaktadır.İnsan sabahtan akşama kadar bunları çekmeğe kalksa bitiremez.Tespihat ve zikirler rast gele çekilmez .Bunların zamanı ve sayıları vardır.Her insana göre olmayanları mevcuttur.Bunlar çok ince işlerdir,zedelemeye gelmez.Pazar yerinde satılanlara benzemez.

Hoca emanetlerini bir yakınına bırakmış,Onada vasiyet etmiş bunlarıda filan kişiye ver demiş… Daha çok şeyler var.Gönül ehli olanlar bunları ne duyar ne görür soranlarada zırva der geçer.İnsanları yola getirme devri çoktan geçti.Herkes kendini kurtarmaya çalışsın.Bu ne saçmalıyor da deme.Ben Ahsen yaratılmış insanlara söylüyorum.Hiyararşik düzene bak eski bildiklerin var mi?Var deme o zaman cehaletin ortaya çıkar.Konuyu uzatmak istemiyorum.Mesele çok açıktır.Dikkat edilirse bu senaryodaki isimlerden bahsetmiyoruz.Üzüm çalma gibi bir niyetimizde yoktur ve olmamıştır.Velilerin gül bahçelerine edep ve kuralları vardır,İçeriden davet gelmezse sen nasıl gireceksin.Ben girdim diyenlere sözümüz yoktur.

Şimdi gelelim gün gibi aşikar olan gerçeklere.(Benim için Ölenler onlar diridirler ancak siz onları göremezsiniz) ölmemişlerdir.Bu emrihi ilahi ne çabuk unutuldu.Ses kayıtlarında Rahmetullahi aleyh sesinden başka sesler bulunduğunu söylemek yeni teknoloji ile ayırmaya çalışacağını ifade etmek gaflet değilse nedir?Kitaplara kaset numaralarını yazmak tam bir cehalettir.Hocanın kitaplarını yazdırdığı kişi sağdır.Kitapların kapaklarındaki maviliğe yazıların rengine bakıyorsun ama göremiyorsun.Hoca bunu bildiği için ismim sırrımdır,sırrım ismimdir diyor.Kapağını aç koca bir sayfada efendime demiyor mu?Evet o zaman sus ve kendi yoluna git.bu yol hem çok zevkli hemde süre ile çileli tehlikelidir dikkatli ol.Maddi hırsızlık olduğu gibi manevi hırsızlıkta var.Konuşma biz senin anladığını söylemiyoruz bana da verebileceğin cevapları çok şükür biliyoruz.Bu mübarek insanın kızı ve torunları var.Varisleri onlardır.Bunları yayınlamak için onlardan izin aldın mı?Hayır.Hani biz Allah yolundaydık insanlara hizmet ediyorduk.İlahi adalet önünde hırsızlıktan yargılanmamak için bunlardan kaçınmak lazımdır.Mubarek insan kızını bilmediğimiz ne güzellik içinde büyütmüş nelerle beslemiş saçtığı nur deryasında yıkamış gül kokan Libas dan içine sarmış.Kulaklarını kelime-i tevhid ve salavatı-şerifeyle ninlilerini söyleyerek büyütmüş.Torunlarıda aynı şekilde büyütülmüş.Dikkat buyurun ölüm ruhun cesedden ayrılması topraktan yaratılan cesed dünyada Ruh geldiği ait olduğu yere gidiyor.Ve hayatiyetine orada devam ettiriyor,Hal böyle iken emanetler kızına ve torunlarına değilde hocanın yanında bile bulunmayan birine emanet olarak verildiğini söylemek ve düşünmek akıl tutulmasına tipik bir örneği değil mi?

Emanetlerin bulunduğunu söyleyen beyler.11.cilt Kuran tefsirlerinden birini gösterin bakalım.Kaybolduğu söylenen İncil i değil onu ispat eden dergilerden birini getirin gözümüze sokun görelim.İleride yine bu gibi şeyler hep çıkacaktır.Biz onlara cevap yazmama kararındayız.

Selam olsun…Derman pınarından su içme bahtiyarlığına kavuşmuş bir Kul.

39 thoughts on “Başlıksız Yazı

 1. Hocam.Affınıza sığınarak bu siteye 3 defa yorum yaptım bilgi almak için.İnsan yerine koyup bize cevap veren olmadı.Münir Derman Hocamızın mübarek sözleri ile ruhumuzu dinlendiriyoruz.Hamd olsun ki Rabbim tanıma fırsatı verdi.Tefsirinden de istifade etmek istiyoruz ancak ne basımından ne durumundan hiçbir bilgi alamıyoruz.Allah cc rızası için yardımcı olur musunuz ?

  Teşekkürler

  1. Hayırlı akşamlar Yusuf bey,
   Estağfirullah demek istiyorum öncelikle.yorumlarınız düşmemiş olabilir.iyi ya da kötü yorumlar yapanlara bile bir şekilde konuşma tarzına ve yaklaşımına göre cevap vermekteyiz.
   Sorduğunuz suale gelicek olursak tefsirlere…Şuandaki duruma göre vakti ve zamanı değil.İnşallah birgün o da olur demekten başka birşey söyleyemiyoruz.Böyle bir durumda zaten bu konuyu mutlulukla siz sevenleriyle paylaşır gelişmelerden haberdar ederiz.

   1. Allah cc razı olsun Efendim. Sizlerden gelecek bu güzel haberi bekliyoruz insaAllah. Rabbim hizmetlerinizi daim eylesin. Selam ve Hürmetlerimle

    1. Amin inşallah..Allah sizlerden de razı olsun..Hürmetler..hayırlı akşamlar..

    2. Bir mezarın ayak ucuna
     Sır sanduka gömdüler
     Toprağı kazan garib
     Yeşil bir zümrüt buldu.

     Sır diye bir şey yoktur.
     Bilmediğin her şey sırdır.

     1. Merhaba.
      Yazıyı yazan kişi, yazının başında “Hoca kitap yazmamıştır” diyor. Daha sonraki satırlarda ise “Kitaplarını yazdırdığı kişi sağdır” diyor. Burada anlatmak istediği, hocanın fiilen kitap yazmadığı fakat vaaz verirken birisine hususi olarak not tutturduğu ve bunları daha sonra kitaba çevirdiği midir acaba? Kusura bakmayın, bu kısmı anlayamadım da o sebeple sordum. Veya ben başta söylediğini yanlış mı anladım acaba?
      Teşekkür ederim.

      1. Hayırlı geceler Tarkan bey,rica ederim.
       Etrafta “Hoca kitap yazmamıştır”söylentileri geziyor demek istiyor.Şöyle anlatım;Rahmetlik dedem günümüz Türkçe alfabesini kullanarak yazı yazmazdı.Eski Türkçe, Farsça ,Arapça bildiği birçok dilde yazılarını kaleme dökerdi.Sağken kendisinin denetiminde güvendiği ve sabırla birlikte çalıştığı kişiye daktilo ettirip,basıma hazır hale getirmiştir.Yazdırdığı kişinin sağ olduğunu söylemesi (ispat) amaçlı olup,bu söylentilerin doğru olmadığıdır.Vaazları ise;gerek camii de,gerek ev içi özel sohbetler de o zamana ait eski kayıt cihazı ile sevenleri tarafından kayda alınmış,daha sonra derlenip hazır hale getirilmiştir.Günümüz teknolojisiyle buluşup ses kalitesi iyileştirilip ,anlaşılır olması için altyazı eklenip sitemize yüklenmiştir.Yani sonuç olarak kimseye kendisi konuşurken vaazlarını yazdırmamıştır.
       Sorularınıza inşallah bir cevap bulmuşsunuzdur.Aklınıza takılan birşey olursa lütfen bizden öğrenin.Ailesi olarak biz bildiğimizi gördüğümüzü dogru olarak cevap vermeye Hak için hazırız.

       1. Daktilo ettirdiği yazılar Allah Dostu Der ki kitaplarının hepsi…Belirtmemişim.

        1. Teşekkür ederim. Kitapları henüz almadım. Kargo ile almak yerine kabrini ziyaret etmek istiyorum. Allah’a emanet.

       2. Allah razı olsun, tam olarak anladım. Yazıda bahsedilen insanların vebal korkusu yok maalesef. Allah hidayet versin.

 2. Ben gelmedim dava için
  Benim işim sevgi için
  Dostun yurdu gönüllerdir
  Gönüller yapmaya geldim

  ..demiş Yûnus Emre

 3. Hayırlı akşamlar dilerim, yakın zamanda üç arkadaş hocamızı kabrini ziyaret edeceğiz inşallah.Merakımız hocamızın yaşayan talebesi var mı, Ankara’ya gelmişken onunda elini öpmek dua almak istiyoruz. Başka memlekettede olsa duasını alabileceğimiz talebesi var mı,Hocamıza gönül vermiş tüm büyüklerime küçüklerine selam ederim

  1. Hayırlı akşamlar.Dedemi sağlığında gelip ziyaret eden sohbetlerine katılanlar vardı ancak tanıdığımız çoğu kişi vefat ettiler.Sadece İstanbulda dedem yaşarken nasihatlarını sohbetlerini dinlemiş ve bu yola gönül vermiş bi amcamız var.uygun görürlerse telefon numarasını paylaşırım.Bizden de selam olsun

 4. Hocamıza gönül vermiş herkese selam ederim, yakın zamanda hocamızın kabrini ziyaret edip bir Fatiha okuyacağız inşallah. Üç arkadaş ortak merakımız, kıymet biçilmez hocamızın yaşayan talebesi (varsa talebesinin talebesi) var mi Ankara’ya gelmişken elini öpmek isteriz dua isteriz. Saygılar sunarım

 5. Hocamızın İstanbulda ki talebesi uygun görürse ben de telefon numarasını alip ziyaret etmek isterim.Istanbulda yaşıyorum. Bir de Efendim Hocamızın mektuplarını içeren bir kitap basılmış. Her yerde araştırdım bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz Teşekkürler Allah cc razı olsun

  1. Ben haber vericem.bu arada nerde basılmış mektuplarını içeren kitap.

  2. Hayırlı geceler.Telefon numarasını paylaşıyorum.
   0533 244 04 56

  3. Bende sizden haber bekliyorum.mektuplarla ilgili.teşekkür ederim.

   1. Tamam insaAllah Efendim Allah cc razı olsun Selam ve Hürmetlerimle

     1. Evliyaullahtan Doktor Münir Derman’ın Hayatı ve Mektupları
      Ahmet Kılıçaslan

      Kitap bu Efendim arz ederim

      1. Estağfirullah.Ahmet Kılıçarslan tanıyoruz kendisini Rahmetlik oldu.yenilerde bastırdığını sanmıyorum ama…bizde de kitabı mevcut kendisi vermişti.Dedemle karşılıklı yazmış olduğu mektuplar var evet ama özel hayatla bir takım hadiseleri kitabında yer vermiş.çogu yerde yanlış anlatımlar ve tarihler mevcut.pek güvenilir bi kaynak olmayabilir.

       1. Merhaba ;Ben Ahmet Kılıçaslan’ın kızıyım.Öncelikle dedenizi tanımış,sohbetlerini dinlemiş biri olarak çok mutluyum.Hayatımızda Münir Derman’ın çok özel yeri vardır. Babamın bu kitabı yazması dedenizin izni ve onun vermiş olduğu dökümanlarla olmuş,onaylamadığı hiçbir şeyi kitabında yazmamıştır. Kendisine bizzat teşekkür etmiştir.Talebesi olarak aralarında çok büyük bir sevgi ve saygı vardı.Tesadüfen bu siteye rastladım.Babamın adının geçtiğini gördüm.Haksız yapılan yorumları düzeltmek istedim.Babamın yazmış olduğu eserlerle ilgili tekrar bastırmamız yönünde istekler var . Bunu değerlendirmeyi düşünüyoruz.Çünkü babamın kitabı kaynak alınarak başka kitaplar basıldığını gördük. Bu noktada yanlışlıklar yapılması bizi de üzer. Sevgiyle kalın Allah’a emanet olun.

       2. Merhaba; Ben Ahmet Kılıçaslan’ın kızıyım .Öncelikle dedenizi tanımış, sohbetlerini dinlemiş biri olarak çok mutluyum.Hayatımızda Münir Derman’ın çok özel bir yeri vardır. Babamın bu kitabı yazması dedenizin izni ve onun vermiş olduğu dökümanlarla olmuş, onaylamadığı hiçbir şey kitapta yer almamış, kitabı yazdığı için babama teşekkürlerini ifade etmiştir.Talebesi olarak aralarında çok büyük sevgi ve saygı vardı.Tesadüfen bu siteye rastladım ve babamın adının geçtiğini gördüm.Haksız yapılan yorumları düzeltmek istedim.Babamın yazmış olduğu eserleri tekrar bastırmamız yönünde istekler var.Bunu değerlendirmeyi düşünüyoruz . Çünkü babamın kitabı kaynak alınarak başka kitaplar basıldığını gördük. Bu noktada yanlışlıklar yapılması bizi de üzer. Sevgiyle kalın .Allah’a emanet olun

        1. Merhaba Adalet hnm
         Size özelden mail attım.
         Sağlıcakla kalın.
         Selamlar

        2. Teşekkürederim.Henüz almadım.Münir Derman’ın değerli eserlerinin sizin kanalınızla insanlara ulaştırılıyor olmasına sevindiğimi de eklemek istedim. Böylece büyük dedenizin fikirlerinin onun da istediği gibi sadece belli bir gruba değil bütün insanlara ulaşmasını ve doğru anlamalarını sağlamış olduğunuzu düşünüyorum.Sağlıklı güzel günler dilerim.

 6. Ben de dün gece, Derman Hazretlerinden talimli birisi var mı, ziyaret edebilir miyim diye aklımdan geçirmiştim de rahatsızlık verebilirim diye soramamıştım. Tevafuk oldu. Merakla bekliyorum.

  1. Hayırlı geceler…Gönülden istemişsiniz demek ki.Sagolun.
   Fethi amcayla görüştük müsaade etti.Hocamı anlatmak bizim vazifemiz dedi.Allah razı olsun.
   tel veriyorum.
   0533 2440456 Fethi Can

   1. Sizler de sağolun, eksik olmayın. Çok makbule geçti. Fiemanillah.

    1. Hayırlı geceler.Selametle kalın.

 7. Selamünaleyküm bir arkadaşım aracılığıyla Derman hocayı keşfettim. Hemen hemen her akşamda YouTube den videolarını dinliyorum. Yayınlayandan Allah razı olsun. Gün boyu aklıma geliyor Derman hoca ve söyledikleri. Allah ahirette tanışmayı nasip etsin inşallah.
  Yukarıda Fethi amcanın numarasını paylaşmışsınız aramamızda bir sakınca var mıdır acaba o mübareki gören bir şahısla görüşmek isterim açıkcası

  1. Aleyküm selam…Dedemi anlatmaktan ve paylaşmaktan haz duyacağına inanıyorum.görüşebilirsiniz elbette.
   Hayırlı geceler

   1. Ne mutlu Dedenizi sağlığında görebilene, ne mutlu Göreni de görebilene.

 8. Merhaba,
  İsra hanım sağolasınız. Bende hocamızı tanıyan dostlarıyla sohbet etmek istiyordum ama rahatsızlık vermek istemediğim için soramamıştım. İstanbul’da yaşayan ve görüşmek isteyenlerle Fethi amcaya uygun bir zamanda onu tek tek yormamak adına hep birlikte görüşsek nasıl olur? Uygun görülürse irtibat halinde olmak isterim.
  Cumanız mübarek olsun, selamlar.

  1. Hayırlı günler…Cumamız mübarek olsun .çok güzel çok ince düşünmüşsünüz Habibe hnm.ancak bunun koordinesini yapmak biraz güç sanırım.Görüşmek istediğiniz vakit kendisini arayıp uygun vaktini ayarlayıp gidebilir sohbet edebilirsiniz
   Selamlar sevgiler bizden de🌹

 9. Merhaba, Efendim. Kuranın tefsirini bekliyoruz. Öncelik verir basımını yaparsanız bizi de mutlu etmiş olursunuz.

Comments are closed.