17 thoughts on “Yazılmamış Sırların İlki Yazılıcak Sırların Sonu

 1. Rabbim sana şükürler olsun bu bilgileri nasip ediyorsun,değerini bilip idrak eden lerden eyle

   1. İyi günler,kitapları buradan okuyabiliyormuyuz? Tamamı var mı burada.

    1. İyi geceler.tabii hepsi orada.okuyabilirsiniz.

 2. Cok guzel, Allah sizden razi olsun. Allah a milyonlarca kez sukurler olsun bu bilgileri nasip ettigi icin.

 3. ‘yazılmamış sırların ilki yazılacak sırların sonu’ yazar mustafa kaya’nın henüz çıkmamış son kitabının facebook da ki reklamlarında görmüştüm bu başlığı .zaten melek hocamızı mustafa kayanın kitaplarını okurken bazı yerlerde isminin geçmesi üzerine merak edip araştırıp kendisini tanıma şerefine nail oldum.araştırdıkça ses kayıtlarını dinledikçe hayretler içinde kaldım çünkü kendi sesi ile anlattığı bir çok bilgi mustafa kayanın kitaplarında sır bilgiler olarak verilmişti.kitapları büyük bir hayranlıkla heyecanla bir solukta okuyup bitirmiştim ancak yazılan sırların derman hocamıza ait olduğunu anladığımda hayal kırıklığı yaşadım.nasıl olabilir böylesine mübarek bir insanın yazdıkları, anlattıkları üzerinden böyle bir şey yapılabilir.aslında kızmalı mıyım sevinmeli miyim bilemedim sonuçta o kitapları okumasaydım münir derman hocamı tanımayacaktım.

  1. Yazdıklarınıza katılıyorum,tanımak nasip oldu ya önemli olanın bu olduğunu düşünüyorum

  2. Ben de Mustafa Kaya’nın tüm kitaplarını okudum. Sonra yazarı araştırdığımda hakkında en ufak bir bilgiye ulaşamadım. Derman hazretlerinin kitaplarını ve sohbetlerini alıp derleyen ve hikaye şekline getirip kitap yazan birisi. Bizim insanımız gizemli şeylere son derece meraklı olduğu için insanların bu zaafını müthiş bir şekilde kullanan çok zeki bir yazar. Keza bunların dışında başka bir kitabı bulunmamakta. Face grubuna girip kitaplar üzerine istişare edebilir miyiz dediğimde beni yorumlara kapadılar. Sadece maşaallah, Allah razı olsun, çok beğeniyoruz, gibi methiyeleri alıyorlar. Kalbimi bozmayayım diyorum ama hakkım helal değildir onlara. Tek tesellim, geç de olsa Derman hazretlerini tanımama vesile olmaları.

   1. Tarkan bey.Allah sizden razı olsun.Bizim yazamadığımızı siz yazmış ve duygularımızı çok güzel ifade etmişsiniz.
    🙏🌹

    1. Amin İsra hanım, cümlemizden. Uzun bir süre acaba vebal altında kalır mıyım diye tereddüt ettim ama sitesindeki insanların tavırlarını, yazarın hiçbir şekilde kendini tanıtmamasını, başka kitabının olmamasını göz önünde bulundurunca bu kanıya vardım. Bu şekilde okur kitlesi oluştuktan sonra kitapta adı geçen ürünleri satmaya başladılar sonunda. Tam tahmin ettiğim gibi oldu. Yine de rahatsızlık veriyor insana böyle konuşmak. Ya dediğim gibi değilse ne olacak diye.
     Derman hazretleri olsa, “Yooooookk, yok yok yok.. Efendim adam onu almış da hikaye yazmış.. Neymiş, sitesindeki insanlar şöyle demiş böyle yapmış, yok efendim yok. Sana mı kaldı onun hesabını sormak! Hiç bişey demiyeceksin. Öyle iş olmaz ağam.. Doğru olsa da gıybet, olmasa da gıybet. Adamın ağzını dikerler!”
     der miydi acaba.. Neyse, söyledik bikere. Bundan sonra başka yerde yazmayıveririm. Gören görür onu zaten. Sağlıcakla.

     1. Çok hoş gönülden bir yazı ve sohbet olmuş daha ne söylenebilir ki…Ne güzel dedemi anlayıp ne diyebileceğini tahmin edebilmişsiniz.Rabbim yolunuzu açık etsin.Saglıcakla kalın🌹

  3. “Hakikat sakindir yalan ise gürültü yapar” bu söz de hocamdan

 4. Bu muhteşem hazineyi once söyleyenden sonra bizlere kadar ulaştıran herkesten ALLAH (c.c) razı olsun

 5. Münir derman hazretlerinin günahlar için tovbemizin kabul olunucagina dair dualar,yapılması gerekenler vs.var mıdır?

Comments are closed.