8 thoughts on “Zikir ve Tesbih

 1. Merhaba paylaşımları ara ara tekrar yaptığınız için çok teşekkür ediyorum. Tekrar edip okudukça insan tefekkür edince daha iyi anlıyorum. Rahmeti hudutsuz olan Rabbim sonsuz Rahmetini esirgemesin Hocamızdan ve sizden Hocamızı göremedik dünya gözünde yaptığınız iş sayenizde ALLAH gönül gözüyle görmeyi nasip ve müyesser eylesin hepimizi

   1. Merhaba ben paylaşımları beğeni yapamıyorum beğen i tıklayınca woirld diye bişey çıkıyor

 2. Rabbim,Efendimizin hürmetine hocamı bana ve isteyen herkese idrak etmeyi nasip et

 3. Merhaba hocamiz bizim Mursidi Kamilimiz olabilirmi diye bir soru gecti icimden? Bu dunyada olmayan boyle guzel insanlar Mursitlik edebilirlermi..Sevgiler..

  1. Silsilede geçen her şeyhin bir önceki şeyhten fiilen terbiye görmesi ve irşad görmüş olması şart değildir. Mesela Cafer‐i Sadık (rahimehullah) hazretleri, Beyazid-i Bestami (kuddise sirruhu) hazretleri ile; Beyazid-i Bestami’nin de Ebul Hasan Harakâni (kuddise sirruhu) ile zahiri bir bağlantıları yoktur.
   Burada cevabınızı bulabilirsiniz.
   Daha fazla detayı kendinizde bulabilirsiniz.

   1. Tsk ederim burda bulunmak herkese nasip degil bunun bilincinde olmakla beraber, hocamizin ruhaniyetinden bir damla bile olsa benzerlikler var ..Yol gostermesi icin Rabbimin bize sundugu bir armagan, o yuzden binlerce kez sukurler olsun.Ulastiranlardan da Rabbim razi olsun..

Bir Cevap Yazın