Hayırlı Cumalar🕌

Hiçbir yerde kusur bulamazsın.

Çünkü HÂLIK bütün kâinatı kusursuz yaratmıştır.

Şimdi, hepimiz veliyyullah olsak duâ etsek güneş gerisin geri doğmaz, vakti gelecektir. Gerisin geri doğarsa ALLAH’ın bu âyetine göre demek ki hatâlı yaratılmıştır.

Onun için, duâyı yaparsınız kuyruğa girersiniz. Otobüste bile kuyruğa giriyorsunuz. Sinemâya bilet alırken kuyruğa giriyorsunuz. Akşam Ramazan’ın güzel kokularını burunlara getiren pide almak için kuyruğa giriyorsunuz. “Efendim öne git! Önn..” Millet mırıldanmaya başlar. Sen de utanırsın.

Onun için “duâ ettim kabul edilmedi” diye

katiyen İslâm Dîni’nde keder yoktur.

Duâ, muhakkak zamânı geldiği zaman müstecab olur.

Bulut gelir, yağmur dolu, bakarsın “aman kuraklık var” zamânı gelmedi mi bulut gider. “Ve sahabun hayrun lehu matarun”İçi yağmur dolu bulut gelir tepeye.

“Faksıt mahya zati’l- araci” Vakit gelmediği için eşref saat gelemediği için çeker bulut gider.

Eğer duânız sıraya girmişse dünyâda da olmamışsa ahrette önünüze çıkar duânız.

Hadis-i kudsî ve Hadis-i Peygamberî var. Bir adamcağız ahrete intikal etmiş dünyâda hiç bir iyiliği yokmuş ama adam musallî adammış bakmış ki defter-i amalinde bir çok şeyler var.“Bunlar nerden?” demiş.“Senin dünyâda iken “müstecab olmadı!” dediğin duâlarının netîcesidir bu” demiş.

ALLAH indinde hiçbir şey geri çevrilmez.

Ancak Peygamberlerin duâsı derhal müstecab olur. “Neye müstecab oluyor? Ona kader mi değişiyor?” Hayırrr.. Cenâb-ı Peygamberler, Resûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem Efendimiz, ne zaman duâ edileceğini, o eşref saati bildiği için duâsı kabul olur.

Bir gün Medîne’de kıtlık olmuş. Yâni yağmur yağmamış herkes gelmişler: “Yâ Resûlullah senin duan müstecabdır. Bütün hem muhâcirîn, hem ensar, hem o zaman İslâm olmamış benî İsrâil’den Yahud’lar bile görmüştür.

“Var mı böyle kitab?” Vaar!.. İbrânice’den İngilizce’ye, Fransızca’yâ, Alamanca’yâ tercüme edilen bir kitab vardır. Size söyleyeyim onu.

“Al-Himyâ” diye bir kitab. Şöyle 300-400 sayfalık. “Al-Himyâ” nedir?. Eski İlm-i Kimyâ var yâ aha onun ismidir.

Orda yazar, Yahudi yazıyor bunu. Bu ettiği duâyı Yahudi yazıyor.

Çünkü cenâb-ı Peygamberden yalan sadır olmaz.

Dr.M.Derman(k.s)

Vaaz alıntı